مُـلاهاي دست آموز درباري كردستان بازهم حماسه آفريدند

مُـلاهاي دست آموز درباري كردستان بازهم حماسه آفريدند

أعوذ بالله مِن الشیطان الرّجیم

محمد
هرسال با فرارسيدن ماه قرآن و عبادت، رمضان مبارك؛ اعلام آغاز روزه و همچنين عيد فطر نقل مجالس ميگردد. امسال نيز به دليل اعلام زود هنگام شروع وپايان ماه مبارك رمضان از طرف مكتب قرآن؛ مسئولين مذهب رسمي كشور در كردستان ـ كه تحفه هاي حوزه علميه قم هستند ـ با دميدن در سُرناي خود، ملاهاي بي بضاعت ديني وعلمي را از كيسه بيرون كشيده و رقصان رقصان امضائي را عليه شوراي مديريت مكتب قرآن از آنان گرفتند.

لازم به يادآوري است كه از سال گذشته ( سال 1392 ) مكتب قرآن ، شروع و خاتمه ماه رمضان را براساس مقارنه ـ تكيه برعلم نجوم ـ اعلام كرده و امسال با نشر جزوه ي تشريح پديده مقارنه در علم نجوم و فقه با استدلالهاي علمي وفقهي به اثبات اين رأي علمي و وحدت بخش پرداخت و …

در مقابل » مركز بزرگ اسلامي غرب كشور » اقدام به نوشتن اطلاعيه اي كرد كه حاوي مطالب بسياري است و مثبت اين موارد مي باشد:

1- نويسندگان اهل سنت نبودند و اساساً از فقه حضرت شافعي ـ س ـ كاملا بي اطلاعند.

2- تحريف و دروغ نزدشان نه تنها مباح، بلكه واجب است. باتوجه به تفكر هدف وسيله را توجيه مي كند.

3- عدم اطلاع از مسائل علمي روز و اوضاع جهان اسلام و كنفرانسهایی در مورد بحث مقارنه.

4- تناقض آشكار در گفتار وعملِ امضاء كنندگان مؤيد اين مطلب است كه تازماني تابع اعلام رسمي حكومت هستند كه خزانه دولت قابل دوشيدن باشد وگرنه خودشان اولين مخالفان مذهب رسمي مي باشند.

الف ): نويسندگان اظهار داشتند كه علم نجوم و محاسبه هيچ جايگاه فقهي ندارد!!!.

پاسخ به اين ادعا در جزوه‌ي حدود 105صفحه ای مكتب قرآن، به تفصيل آمده است.

ذكر منابع از بزرگاني همچون : امام نووي – شيخ جلال الدين سيوطي – ناصرالدين عبدالله بن عمر شيرازي – احمد الندوي – مُطرّف بن شُخير- قاضي ابن سُريج – قاضي ابوطيب – امام تقي الدين سُبكي – شيخ احمد بن قاسم عَبّادي – استاد شهاب الدين وپسرش شمس الدين رَمَلي – طبلاوي بزرگ – حاشيه احمد بن قاسم عّبادي بر تحفه المحتاج – امام عيني از بزرگان احناف – استاد احمد محمد شاكر – استاد مصطفي المراغي – شيخ مصطفي زرقا – ابواسحاق شيرازي – اسماعيل روياني – ابن شّداد – شبرامَلّسي – زركشی – شيخ غمراوي – عبدالرحمان جزيري – ابن دقيق العيد – حضرمي – ابن صلاح شهرزوري – دينوَري – قُشيري – رشيد رضا – شيخ محمد عبده – شهيد سيد قطب – دكتر احمد شرباصي.

ب ): آيا بحث نجوم در عبادات به ويژه براي آغاز روزه وعيد به اتفاق مذاهب و علما مردود است؟!!!.

امضاء كنندگان آن بيانيه اگر اهل سنت بوده باشند، قطعاً به اين اقوال رسيده اند؛ پس هر 10 نفر امضاء كننده يا دچار آلزايمرند يا كتمانِ دين جزء شخصيتشان شده است.

إِنَّ الَّذِينَ يَكْتُمُونَ مَا أَنْزَلْنَا مِنَ الْبَيِّنَاتِ وَالْهُدَى مِنْ بَعْدِ مَا بَيَّنَّاهُ لِلنَّاسِ فِي الْكِتَابِ أُولَئِكَ يَلْعَنُهُمُ اللَّهُ وَيَلْعَنُهُمُ اللاعِنُونَ (١٥٩بقره).

جالب است كه حتي كار به جائي مي رسد، مُلائي در مسجدي كه گاه به نعل مي زند وگاه به ميخ، اظهارمي دارد معتبرترين كتاب ما، منهاج الطالبين امام نووي است و درآنجا هم اشاره نشده است و…
بدون استثناء تمام طلاب اهل سُنت شافعي مذهب كتاب سراج الوهاج كه شرح منهاج است را خوانده ومي خوانند. در فصل كتاب الصيام شيخ محمد زهري الغمراوي در بحث ثبوت رؤيته يحصل بعدل مي نويسد: وهو يحصل الظن، ومثله كل ماحصل الظن … وحساب منجم لنفسه ولمن صدّقه، فكل ذلك يجوّزالصوم والفطر. كه قاطعانه حكم مي دهد به جواز تبعيت منجم و هركس كه او را تصديق مي كند در روزه وعيد. سراج الوهاج كتاب الصيام صفحه 135 چاپ دارالكتب العلميه سال 1426

مورد بعدي عبدالرحمان الجزيري در كتاب الفقه علي المذاهب الاربعه جلد يك صفحات 500و 501 پس از آنكه اشاره به اعتبار قول منجم ومحاسباتش ـ در فقه امام شافعي ـ‌ دارد؛ دليل مردود دانستن آن ( علم نجوم ) از ديدگاه امامان اعظم و مالك و احمد بن حنبل ـ س ـ را اختلاف دانشمندان علم نجوم در محاسبات مي داند. ودر مورد شافعي مذهبان اظهارمي دارد كه رأي منجم براي خود ومصّدقانش معتبر است،. الفقه علي المذاهب الاربعه جلد 1 صفحات 500و 501 چاپ دارالكتب العلميه سال 1410.

لازم به یادآوری است که اختلاف دانشمندان علم نجوم مربوط به قرون اولیه اسلام می باشد، نه این چند دهه اخیر که اختلاف محاسبات نجومی دانشمندان، مطرحیت ندارد. به ویژه سالهاست تمام کشورهای اسلامی برای اوقات پنجگانه نماز از محاسبات نجومی استفاده می کنند. آیا نماز تمام مسلمانان در این چند دهه باطل است؟ آیا همانگونه که اکنون، آن قانون قرون وسطایی کلیسا و برخورد جاهلانه با گالیله – حتی از نظر کودکان 6و7 ساله مورد نفرت وتمسخر است- آیندگان به جهل این جاهلان امروزی، اظهار تنفر و انزجار نخواهند کرد؟ آیا مخالفین لوئی پاستور از کودکان دبستانی خجالت نمی کشند که وجود میکروب را انکار می کردند؟!.

ج ) نويسندگان و به تبع آنان، امضا كنندگان بيانيه از تشكيل سمينارها در كشورهاي اسلامي جهت استفاده از علوم وفنون جديد علم نجوم بي اطلاعند. جالب اين است كه كشورهاي عربي از جمله عربستان سعودي، صبح يك شنبه اعلام كردند كه فردا دوشنبه عيد فطر است. اين در حاليست كه نه رؤيت مطرح بود و نه اكمال 30 روز. پس بنا برمحاسبه نجوم كه هلال قابل رؤيت خواهد بود -هر چند آنرا نخواهند ديد- اعلام عيد كردند.

مطلب جالب تر اين بود كه امضاء كنندگان كه بعضاً امامت مساجد را برعهده داشتند به محض اينكه به آنان گفته شد : ماموستا امروز ـ دوشنبه ـ عيدانه را برايتان جمع ميكنيم و فردا نماز عيد نخواهيم خواند ( ماموسا ئيمرو جه ژنانه جه م ئه كه ينه و صوزي ئيتر نويژ ناخوينين…) فوراً امضای بيانيه : « تبعيت ازاعلام رسمي حكومت و ولی امر واجب است» را فراموش و براي پول عيدانه، دستور مبلغين قمي را به مبلغي بيشتر فروختند!! و نماز عید را با دلی راضی و دلی ناراضی در روز دوشنبه با امامت خود به جا آوردند!.

و اما ارزش و جایگاه این بیانیه ها و اظهارنظرها

فلک به مردم نادان دهد زمام مُراد                      تو اهل دانش و فضلی،همین گناهت بس

حدود 50 سال است که کاکه احمد مفتی زاده و بعداً مکتب قرآن هم مبغوض و مغضوب مستبدان، مستکبران، درباریان، دین فروشان و دشمنان دین و ملت می باشند، و همه ی حمله کنندگان از پشتیبانی مسئولان امنیتی قبل و بعد از انقلاب برخوردار بوده وهستند. طومار کفرکاکه احمد را امضا کردند؛ بیانیه ی اطلاعات موسوم به «بُرکان» را نوشتند؛ سی دی و بیانیه تکفیر او را با استفاده از امکانات دولتی منتشر کردند؛از زندانی کردن کاکه احمد و زندان وشهید کردن پیروان فروگذار نکردند.تبعید،اخراج،ممنوع التدریسی،لغو مدرک و منع تحصیل،از روال همیشگی برخورد با حرکتی است که فقط جرمش گفتن « ربّـُنا الله» است ونمی خواهد بنده ی غیر خدا باشد.

عکس العمل مردم هم در مقابل این همه حملات وهزینه کردن علیه مکتب قرآن، فوج فوج به این حرکت دینی پیوستن است؛و به آشکار،صداقت و شهامت رهبرش را دیدند و رذالت و پستی دشمنانش را هم شاهدند.

کار مردان روشنیّ و گرمی است                     کار دونان حیله و بی شرمی است

امضا کنندگان بیانیه ی تحجّر، جمود، سرسپردگی، دنیا پرستی و کتمان دین، از مشاهیر مداحان حکومت و خادمین طلاب و ملاهای قم اند؛از نماینده مجلس خبرگان رهبری!و امامان جمعه منصوب دفتر رهبری گرفته تا قاضی قوه قضائیه و شاغلین مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور! – مرکز بزرگ اسلامی منطقه ی اهل سنتی که رئیس و مدیرش ملاهای اعزامی از حوزه علمیه قم اند، حتی به این جان نثارانشان اعتماد نمی کنند.

بسی مرغ دیدم به دیدار نیکو                       ندانند ایشان بجز ژاژخایی

تاریخ به طول و عرض خود شاهد حماقت و رذالت این احزاب باد بوده است.اساتید و نیاکان همین افراد سالها قبل در دوره ی مرحوم دکتر محمد مصدق برای عرض ادب! راهی تهران می شوند، متنی را تهیه کرده و در حضور مصدق قرائت می کنند،نخست وزیر ایران هم از آنان تشکر می کند و پس از دیدار،در یکی از هتلهای تهران اقامت می گزینند.ازبخت بد این چاپلوسان،همان روز مصدق سقوط و قوام السلطنه،جانشین او می گردد.ملاهای نماینده کردستان! هم به حضور قوام شرفیاب شده وهمان متن دیروزی رابا تغییر نام مصدق به قوام،قرائت می کنند و … قوام السلطنه نیز از آنان تشکر و هدایایی به این بزرگ منشان می بخشد! ایشان نیز به هتل بازگشته و عزم رحل اقامت می کنند. دست بر قضا همان روز مصدق به نخست وزیری باز می گردد،بازملاها برای عرض ادب! دوباره نام قوام را به محمد مصدق تبدیل و شرفیاب می شوند! دکتر مصدق که ماجرای این دغل دوستان را خوب می داند؛ به هر کدام بوقلمونی هدیه می دهد! ملاهای بوقلمون به دست از دفتر نخست وزیری خارج و به عنوان زُعمای دین به مناطق کردستان باز می گردندو… حال از نوادگان آنان چنین نوابغی روئیده اند.

مردم شخصیت مداحان و مزدوران دین فروش ِدرباری را به وضوح مشاهده می کنند.ومی دانند که زمانی در عرصه ی سیمرغ پر و بالی می زدند اما اکنون، با بردن عِرض خود، از بال و پروازهم افتادند که لااقل وِز وِزی سر دهند؛ هر روز رسانه های حکومتی به مقدسات اهل سنت توهین می کنند؛ شبکه جاشtv(موسوم به شبکه کُرد) تا بحال نه تنها نامی از خلفای راشدین و امّ المؤمنین عایشه- رض- نیاورده، بلکه در مراسم افسانه ی شهادت فاطمه، جلو دار شبکه سراسری است.

چرا در مقابل تحریف ها و شرک گوییها، بیانیه نمی دهند؟! فیلم نمایشی» که لی خان» پخش شده از شبکه شما – روز پنج شنبه 24/11/92 ساعت 24- نماز خوانان روستائی کُرد بانه ایی را نشان می دهد که مطابق اهل تشیع نماز می خوانند!.

شبکه 2 در تاریخ 11/2/93 اقدام به پخش روضه ای می کند که مداح می گوید» مدد امام باقر، پدرش امام سجاد عکس خدارو دیده!

آیا این موارد مشت نمونه ی خروار، بیانیه شدید اللحن نمی خواهد؟ ولی اگر مکتب قرآن بگوید: -همانگونه که مطابق آیه ی 27 سوره ی حج توصیه می فرماید: به صورت پیاده یا سوار برشتران باریک اندام برای ادای مناسک حج به مکه ی مکرمه بروید و…اکنون وسیله سفر تغییر کرده وسوار هواپیما یا قطار می شوید- پس به جای رفتن بر پشت بامها یا کوههای بلند برای رؤیت هلال از آخرین دستاوردهای علمی استفاده کنید، ملاهای دست آموز فریاد» وا اسلاما » سر می زنند!!!.

امروزه تمامی وابستگان حکومتی – چه مستقیم وچه غیر مستقیم- حمله به مکتب قرآن را سرلوحه ی کار خود قرار داده اند، چراکه نه تنها نیازی به شهامت نیست بلکه از طرف حاکمیت مورد تشویق نیزقرارمی گیرند. یکی به حقوق ماهیانه مرکز بزرگ اسلامی چشم دوخته؛ دیگری در سودای لقب عالم دینی است؛ آن یک به فکر ابقای امامت مسجد و تبلیغ برای حزب مطبوعش است و گاه با حرکت ضربه ای به میخ و دیگری به نعل، منتظر اوضاع آینده است.

با توجه به امکانات موجود، وارتقای سطح علمی مردم، دیگر کسی خریدار نقاشی مار نیست؛ ونمی توانند به تحریف دیدگاه بزرگان بپردازند. تا جایی که بگویند شافعی تبعیت از ولی امر!!! را واجب کرده است – فلعنة الله علی الکـذّابین- بزرگان ما هیچکدام مداح و چاپلوس و دین فروش و منافق نبوده اند.

امام اعظم ابوحنیفه پس از 2 سال درزندان بر اثر ضربه به سرش، شهید می شود. دست امام مالک را می شکنند. امام احمد فقط به این خاطر که فرزندش قاضی حکومتی غیر اسلامی بود هرگز لقمه نانی در منزل فرزند نخورد وحتی به این دلیل که خمیر مایه ی نانی از خانه ی پسرش به دجله انداخته شد، مدتی لب به ماهی دجله و فرات نزد. امام محمد غزالی می فرماید:عهد کرده ام از ادرار سلاطین و پادشاهان تغذیه نکنم. سلام و برکات خداوند بر آن مجاهدان فی سبیل الله.

و امّا امام شافعی ـ سلام الله علیه- که متأسفانه ملاهای دست آموز بی باور به روز قیامت، لاف تبعیت از آن امام بزرگوار می زنند. در دوران حکومت هارون الرشید، ایشان را به همراه یار صدیقش محمدبن نوح داخل گونی می اندازند وتا بغداد با چوب به آنان ضربه می زنند که در بین راه، استاد محمدبن نوح شهید و امام را به بغداد برده و5 سال تحت نظر و محدودیت قرار می گیرد. پس از امام بزرگوار، شاگرد و جانشینش ( امام بویطی) به مدت 10 سال در زندانهای سلاطین عباسی حبس و آخرالامر در حالی که زنجیرها هنوز روی جسم مبارکش سنگینی می کند، دار فانی پر از خدعه ونیرنگ و دین فروشی عالم نمایان را وداع می گوید. لازم به ذکر است تمام احکام صادره از طرف ملایان درباری صادر می شد وگاه عده ای از دوستی و نصیحت و دلسوزی سخن می گفتند.

دشمن دوست نما را نتوان کرد علاج                           شاخه را مرغ چه داند که قفس خواهد شد؟

پایان مطلب را با چند بیت از گلستان اشعارنابغه ی قرن و بنیان گذار اصول فقه حضرت امام شافعی- سلام الله علیه – به پایان می برم، تا که گوشه ی ناچیزی ازعظمت آن بزرگ مرد تاریخ را بفهمیم و مردم خود بدانند که تابع شافعی کیست؟

أنا إن عِشتُ لستُ أعدمُ قوتاً           وَ إذا مُتّ لستُ أعدمُ قبرَا
همّتی همّةُ المُلوکِ وَ نفسی            نَفسُ حُرّ تَریَ المَذلّة کُفرَا
و إذا ما قنعتُ بالقوتِ عُمری            فلِماذا أزورُ زیداً و عَمرَا

« دیوان الشافعی چاپ دارالجیل لبنان سال 1392 هجری قمری صفحه 42 »

من اگرزنده بمانم بدون رزق و روزی نیستم، و اگربمیرم قبری هست که مرا در آن دفن کنند.

همتم همانند همت پادشاهان است که هرچه بخواهم انجام خواهم داد؛ ولی شخصیتم همانند آنان زبون وجنایتکار نیست بلکه وجودم، شخصیت آزاده ایست که خواری و ذلت را کفر می بیند.
اگر به آنچه که از رزق و روزی به من داده شده قانع باشم، پس چه نیازی به دیدار مقامات و صاحب منصبان دارم؟

به تعبیر بزرگ داعی قله ی توحید وشرف کاکه احمدمفتی زاده:

ئه ش بی: ئاخری، له ترس یا ته ماع                       ده سی ته سلیم بو دژمن هه لینن

تنها توصیه ام به شورای مدیریت مکتب قرآن این است که : متن بیانیه ی ملاهای دست آموز واسامی تمامی کسانی را که علیه علم نجوم موضع گرفته اند با چند زبان ترجمه کنند و در سایت خود قرار دهند، تا آیندگان بدانند دشمنان مکتب قرآن چه کسانی بوده اند.

محمد سنندجی
12/5/93

4 Responses to مُـلاهاي دست آموز درباري كردستان بازهم حماسه آفريدند

 1. عبدالله says:

  نظر شما در باره صلوات فرستادن بر پیامبر(ص) و شفاعت خواستن از ایشان چیست؟

  • mojahedkurd says:

   همان نظری که قرآن قبول دارد و می فرماید خدا و ملائکه برپیامبر صلی الله علیه وسلم صلوات می فرستند شما نیز بفرستید ودر مورد شفاعت هم همان نظر قرآن

 2. عبدالله says:

  به فرض این که با حکومت اسلامی ایران که مدافع حقوق حقه مسلمانان(اعم از شیعه و سنی) در جهان هست مخالف باشیم یا موافق نباشیم، آیا وابسته به این حکومت و درابری آن بودن شرف ندارد بر درباری عربستان و امارات؟ عربستانی که کودک کشی غزه را بی خیال است!

  • mojahedkurd says:

   آقای عبدالله گرامی هرآنچه ظالم در دنیا می بینید نزد ما یکی هستند وبا همدیگر فرقی ندارند،حکومت ایران هم دنبال منافع خودش است و برای شیعه وسنی دلسوز نیست و درباری ها در هرجایی باشند کاسه لیس نجاست هستند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: